Ładowanie…

BADANIA PRENATALNE

Zacznij eksplorować

Odpowiednie formy wysiłku dla kobiet w ciąży

Ciąży w żadnym wypadku nie należy traktować jak choroby. Będąc w niej, na pewno czujesz się zupełnie inaczej niż normalnie, ale to nie znaczy, że masz zmieniać swój styl życia o sto osiemdziesiąt stopni i od tej pory przeznaczać wolny czas wyłącznie na leżenie i zajadanie się czekoladkami. Aktywność odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Im więcej jej sobie zapewnisz, tym lepiej będziesz się czuć i tym swobodniej przejdziesz przez sam poród, którego na pewno już teraz częściowo się obawiasz, zwłaszcza jeśli jest to twoja pierwsza ciąża w życiu.

Trening w ciąży to coś dobrego. O tym już wiesz i na pewno sam ten fakt mocno motywuje cię do tego, by w końcu ruszyć się z kanapy i zacząć coś robić ze swoim ciałem. Wybierz jednak taką aktywność, którą będziesz wykonywać bez żadnych problemów i z dużą przyjemnością. Okres ciąży nie jest najlepszym momentem w życiu na pobijanie rekordów siłowych czy startowanie w maratonach. Optymalne ćwiczenia w ciąży to takie ćwiczenia, które możesz wykonywać przy umiarkowanym tętnie, prowadząc przy nich swobodną rozmowę, ale jednak czując, że jakoś działają one na ciało.

Istnieje kilka takich szczególnie mocno zalecanych dyscyplin sportowych dla kobiet w ciąży. Pierwsza z nich to oczywiście pływanie. Pływanie to idealny trening w ciąży dla dosłownie każdej kobiety. Nawet jeśli masz trochę zbędnych kilogramów i przez to nigdy w życiu nie polubiłaś się z bieganiem, pływanie nie powinno być dla ciebie problemem, gdyż woda samoistnie zawsze zmniejsza masę ciała i pozwala ci swobodniej nim ruszać.

Nie przepadasz za wodą? W takim razie wypróbuj jogę. Ostatnio to właśnie ona stała się prawdziwym hitem wśród kobiet w ciąży, podobnie zresztą jak pilates, czyli forma aktywności łącząca w sobie ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia wzmacniające. Zawsze możesz też oczywiście po prostu spacerować i wbrew pozorom jest to rewelacyjny trening w ciąży. Staraj się codziennie wykonywać przynajmniej osiem tysięcy kroków. Spacery dotlenią twój organizm i naładują cię pozytywną energią.